Spor

Erol Bulut: Türkiye maçını sorduklarında Galli gazetecilere demiştim!

Paylaş:

İngiltere Championship grubu Cardiff City’nin teknik yöneticisi Erol Bulut, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Kümesi son maçında yarın Türkiye’nin rakibi olacak Galler’in, Cardiff City ile birlikte kullandığı tesislerde AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

A Ulusal Futbol Takımı’nın, Almanya’yı mağlup ettiği müsabakada çok düzgün bir oyun ortaya koyduğunu belirterek kelamlarına başlayan Erol Bulut, “Almanya maçını izledim, çok gururlandım. Kendi konutumuzda oynamış üzere olduk. Stadın yarısından birçoklarını Türk taraftarlar doldurmuştu. Uygun bir performansla maçı 3-2 kazandık. Düzgün oynadığımız bir gayret oldu. Türk Ulusal Grubu esasen bu düzeyde olmak zorunda. O kalitemiz, yeteneğimiz var.” dedi.

Foto: AA

“TÜRKİYE’Yİ KUVVETLİ BİR ATMOSFER BEKLİYOR”

Takımının da maçlarını oynadığı Cardiff City Stadı’nda, Türkiye’yi şiddetli bir atmosferin beklediğinin altını çizen Bulut şöyle konuştu:

“Galler-Türkiye maçını basın toplantılarında Gallerli gazeteciler de birkaç defa sordular, ben de ‘Evet değerli maç lakin ondan daha değerlisi sizin Ermenistan maçınız. Ermenistan maçını kazanmanız gerekiyor ki bizim maç, sizin isminize kıymetli hale gelsin’ dedim. Hakikaten o denli oldu, berabere kaldılar. İsteğimiz kümesi başkan olarak tamamlamak, o yüzden salı günü Montella âlâ bir 11’i alana sürüp galip gelmek isteyecektir. Beraberlikte de başkan bitirmiş oluyoruz, en azından beraberlik diyelim. Hoş maç olacağını düşünüyorum, Galler makûs bir kadro değil. Ekseriyetle 5-3-2 sisteminde oynuyorlar. Bize karşı da o sistemde alana çıkacaklarını düşünüyorum. Kendi konutlarında yeterli performans gösteriyorlar. Hırvatistan’ı burada 2-1 yendiler, ben de o maçtaydım. Esasen birkaç gün evvel biz yenince, Hırvatistan o moral bozukluğuyla buradaki maçı da kaybetti. Hoş bir maç olacak, atmosferi eksiksiz olacak, onu şimdiden söyleyebilirim. Taraftarları hakikaten çok güzel. Ulusal kadroya gelen taraftarların yüzde 70’i bizim Cardiff’in taraftarı. Atmosfer açısından hoş bir maç olacak.”

“KALİTE VAR ANCAK HAMLEDE YANSITAMIYORLAR”

Erol Bulut, Türkiye’nin Samsun’da 2-0 kazandığı maçta forma giyemeyen Galli forvet Kieffer Moore’un ekibin en değerli isimlerinin başında geldiğinin altını çizerek, Galler takımıyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Forvetleri Kieffer Moore, Bournemouth’ta oynuyor, uzun uzunluklu. Daha evvel Cardiff’te de oynamıştı. Burada bir dönemde 20 gol attı ve Bournemouth’a transfer yaptı. Güzel forvet, uzun uzunluklu, topu düzgün saklayabiliyor. Moore, Hırvatlar’a karşı da stoperleri çok hırpaladı. Kanat ve orta alanları güzel futbolcular. Orta alandakilerden biri Leeds’te (Ethan Ampadu), oburu Birmingham’da oynuyor (Jordan James) genç ancak kaliteli futbolcular. Kanat futbolcuları Premier Lig futbolcuları biri Fulham’da (Harry Wilson), biri Leeds’te (Daniel James). Atak sınırı güzel. Defans çizgisinin tamamı Premier Lig’de oynuyor. Galler’e baktığınızda âlâ kaliteleri var fakat o kaliteyi hamle manasında tam olarak alana yansıtamıyorlar. Duruma giriyorlar lakin değerlendiremiyorlar. En kıymetli maçlarından biri buradaki Ermenistan maçıydı 4-2 kaybettiler. O maçı almış olsaydılar, talihleri yüksek olacaktı. Tahminen de bizimle birlikte Avrupa Şampiyonası’na katılabilirlerdi. O maç onları yıkmış oldu. Ermenistan düzgün bir maç çıkardı, kontrataktan süratli 3 gol attılar ve Galler Ulusal Takımı’nın istikrarını bozdu.”

Foto: AA

“MİLLİ KADROYLA TIPKI TESİSİ PAYLAŞIYORUZ”

Cardiff City’nin Galler Ulusal Ekibi ile birlikte kullandığı tesis hakkında da bilgi veren Erol Bulut, “Şu an bulunduğumuz tesis büyük bir tesis. Alt kısmında Galler Ulusal Grubu var, üst kısmında Cardiff City kulübü var. Daha evvel Cardiff’in sahibine bu tesisi satın alması için teklif sunulmuş, ancak almamışlar. Şu an yeni tesis projesi var. Burada 5-6 açık ve birkaç kapalı saha var. Ayrıyeten büyük ve hoş bir proje de sürüyor. Ulusal kadroyla birlikte bu binayı paylaşıyoruz. 4-5 saha var, gerideki iki sahayı daha çok rugby ulusal kadrosu kullanıyor. Öndekiler A Mili Ekip alanı, soldakini 21 Yaş Altı Ulusal Ekibi kullanıyor, biz de o alanlarda antrenmanlarımızı yapıyoruz. Hoş, sakin bir yer, merkezden 20-25 dakika uzaklıkta.” sözlerini kullandı.

CARDİFF’TEKİ FIRTINALI HAVA

Cardiff’te vakit zaman tesirli olan fırtınanın futbol oynamayı zorlaştırdığını aktaran Bulut, “Zaten bu hava kaidelerinde idman mümkün olmuyor. Bu formda fırtınalı olunca topsuz egzersiz yapıyoruz. Zira top yanımızda olmuyor, fırtına alıp götürüyor. Maç saatinde bu türlü fırtına olacak mı onu bilmiyorum. Fırtına olursa iki ekip için de avantaj olmaz. Zira havadan çok topu daima yerde bulundurmak gerekiyor. İki ekip için de olumlu olmaz, inşallah hava kuralları uygun olur ve hoş bir maç izleriz.” halinde konuştu.

“EURO 2024’TE YARI FİNALE KADAR GİDEBİLİRİZ”

A Ulusal Futbol Takımı’nın çok yüksek bir potansiyeli olduğuna vurgu yapan Bulut, “Türkiye, EURO 2024’te hangi basamağa kadar gidebilir?” sorusuna şu karşılığı verdi:

“Montella ile birlikte son 3 maçımıza baktığımızda Hırvatistan, Letonya ve Almanya… Ulusal ekibin bu düzeyde olması olağan görmemiz gerek. Biz her vakit kendimizi Alman, Hırvat, Fransız Ulusal Ekiplerinden altta görüyoruz. Her maç güç fakat bizim düzeyimiz orada olmak zorunda. Ulusal ekibimizin içindeki futbolcu kardeşlerimize baktığımızda kalitemiz yüksek. Yalnızca bunu istikrarlı bir hale getirmemiz gerek. Çok inişli-çıkışlı grafiğimiz var, bu olmaması gerek. İstikrarlı, güzel bir sistemle… Şu an Montella, Adana Demirspor’da oynattığı sisteme yakın sistemle A Ulusal Ekibi oynatıyor. Beğendiği ve istediği futbolcuları ulusal ekibe monte etti. Yusuf Sarı, Emre Akbaba ve Samet gibi… Kaliteli bir kuşak ve güzel bir ulusal ekip var. Benim görüşüm, Almanya maçındaki performansı istikrarlı bir biçimde devam ettirirsek EURO 2024’te yarı finale kadar gidebiliriz.” (AA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu