Dünya

Hollanda’daki soykırım anketine Musevilerden sert reaksiyon

Paylaş:

Associated Pressin haberine nazaran Almanya’ya Karşı Musevilerin Maddi Tezleri Konferansı, Hollanda’da Holokost (Yahudi Soykırımı) üzerine bir anket gerçekleştirdi.

Ankete katılanların yüzde 12’si Holokost’un bir efsane olduğuna yahut öldürülen Musevilerin sayısının ziyadesiyle abartıldığına inanıyor. Ankete katılan 40 yaşın altındakilerin yüzde 23’ü, Yahudi Soykırımı’nın bir efsane olduğunu yahut abartıldığını düşünüyor. Anket, iştirakçilerin yüzde 54’ünün ise 6 milyon Yahudi’nin öldürüldüğünü bilmediğini gösterdi.

İddialar Konferansı Lideri Gideon Taylor, yaptığı açıklamada, Yahudi Soykırım bilgisi ve farkındalığının düşüş gösterdiğini belirterek, “Aynı derecede rahatsız edici olan şey ise Holokost’un inkarı ve çarpıtılmasına yönelik eğilim.” tabirlerini kullandı.

Annesi Auschwitz toplama kampında öldürülen Hollandalı Max Arpels Lezer ise Hollandalılar için “Kendi ulusal tarihlerini bilmeliler. Holokost sırasında bir sürü Yahudi öldürüldü ve bu utanç verici.” halinde konuştu.

Hollanda Antisemitizmle Uğraş Ulusal Koordinatörü Eddo Verdoner, 40 yaş altı yetişkinlerin yüzde 23’ünün Holokost’un bir efsane olduğuna yahut abartıldığına inandığını görmenin “şok edici” olduğunu söyledi. Verdoner, okullarda hususla ilgili daha düzgün bir eğitim verilmesi gerektiğini savundu.

HOLLANDA’DA ANTİSEMİTİZM VE İSLAM KARŞITLIĞI

Hollandalı bir Yahudi gözlemci kümesi, ülkede kaydedilen antisemitik olayların sayısının 2021 yılında 10 yılın en yüksek düzeyine ulaştığını evvelki yıla nazaran yüzde 35 arttığını açıklamıştı.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Holokost Anma Töreni’nde yaptığı konuşmada, savaş devrindeki hükümetin Yahudi halkını müdafaadaki başarısızlığından ötürü özür dileyerek bunu yapan birinci resmi yetkili olmuştu.

Hollanda Güvenlik ve İstihbarat Dairesinin (AIVD) hazırladığı raporda, ülkede çok sağcıların bilhassa Müslümanlara karşı şiddet içeren ırkçı fikirlerinin ve tabirlerinin 2014-2015’ten itibaren evvelki yıllara nazaran giderek arttığı belirtilmişti.

Raporda, çok sağcı kümelerin daha evvel Neo-Nazi, faşist ve antisemitizmin yanında bilhassa İslam aykırısı fikirlerin daha yaygın olduğu söz edilmişti. Raporda, ülkede oluşan ortamla ilgili dert duyulduğunun altı çizilmişti.

Hollanda’da mescitlere ve Müslümanların konut adreslerine “İslam’ın Hollanda’ya ilişkin olmadığına” dair sözlerin yer aldığı tehdit mektubu gönderilmesi ve Müslümanların takibe alınması üzere olaylar geçen yıl sıkça görülmüştü.

Tehdit mektuplarına açılan davalara mahkemenin kovuşturma kararı vermeyip bu aksiyonları cürüm olarak nitelememesi de tartışma yaratmıştı.

Ülkede yapılan bir çalışmada, iştirakçilerin yüzde 76’sı dini inançları nedeniyle ayrımcılığa maruz kaldıklarını belirtiyor.

Hollanda’da son olarak Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) hareketi başkanı Edwin Wagensveld, Lahey kentinde tek başına yaptığı aksiyonda Kur’an-ı Kerim yırtmıştı. (AA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu