Yaşam

Berlin konserinde Nazi üniforması giyen Pink Floyd’un kurucularından Roger Waters’a soruşturma

Paylaş:

İngiliz efsanevi rock müzik grubu Pink Floyd’un kurucularından Roger Waters, Almanya’nın başkenti Berlin’de verdiği bir konser sırasında giydiği kıyafet nedeniyle gündem oldu. Waters, Nazi üniformasına benzeyen siyah uzun deri ceket ve üzerinde Nazilerin sembol olarak kullandığı svastikayı andıran çekiçler bulunan kırmızı pazu bandı sebebiyle tepki çekti. Artı Gerçek’in haberine göre konser sırasında Nazi ordusunun 2. Dünya Savaşı sırasında kullandığı MP40 tipi makineli tüfek benzeri bir maketle kalabalığa ateş ediyormuş gibi yapan ünlü müzisyen hakkında soruşturma başlatıldı.

ALMAN YASALARINA GÖRE SUÇ SAYILIYOR

Berlin Polis Başmüfettişi Martin Halweg, Waters hakkında ‘halkı kışkırtma şüphesiyle’ soruşturma başlatıldığını açıkladı. Alman yasalarına göre sanatsal veya eğitim amaçlı kullanım hariç olmak üzere Nazi görüntülerinin veya sembollerinin kullanımı, basılması, dağıtılması veya sergilenmesi üç yıla kadar hapisle cezalandırılıyor.

Konserdeki görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından kendisine yöneltilen anti-semitizm suçlamalarını reddeden Roger Waters, ise 17 Mayıs’taki konserde çekilen görüntülerin ardından “Beni susturmayı amaçladığı çok açık olan bir girişim” diye nitelediği eleştiriler konusunda yasal işlem başlattı.

Konserde çekilen bir başka görüntüde ise soykırımda ölen Anne Frank’ın adının arka plana büyük harflerle yansıtıldığının gösterildiğinin gündeme gelmesi üzerine açıklama yapan ABD merkezli kampanya grubu “Anti-semitizmi durdur”, Waters’ı “Frank’ın anısını aşağılamakla” suçladı.

1982 YAPIMI ‘THE WALL’ FİLMİNİN CANLANDIRMASI

Ancak şarkıcının hayranları, performansının Pink Floyd’un aynı adlı hit albümünden uyarlanan 1982 yapımı ‘The Wall’ (Duvar) filmindeki bir sahnenin yeniden canlandırılması olduğunu söyledi. Filmde, çapraz çekiçleri sembol olarak kullanan faşist bir diktatör olduğunu hayal eden şarkıcı Bob Geldof’un canlandırdığı bir karakter yer alıyor.

Bu tür görüntüleri uzun süredir kullandığını savunan Waters, bunun “popülist siyasetin faşizme dönüşmesinin ne kadar kolay olduğunu” göstermeyi amaçladığını dile getirdi. Efsanevi müzisyenin son olarak 28 Mayıs’ta Frankfurt’ta vereceği konserin iptal edilmesine karşı yaptığı itiraz kabul edilmiş ve konserin planlandığı gibi yapılmasına karar verilmişti.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu